Milwaukee

Milwaukee Electric Tool Corporation je celosvětově vedoucím výrobcem a prodejcem Heavy-Duty přenosného elektrického nářadí a příslušenství pro profesionální uživatele.

Od svého založení v roce 1924 se společnost Milwaukee zaměřila na jediný cíl: vyrábět to nejlepší Heavy-Duty elektrické nářadí a příslušenství pro profesionální uživatele. Dnes značka Milwaukee znamená profesionální nářadí s nejvyšší kvalitou, odolností a životností, které je možné koupit.

VÝROBKY

Společnost Milwaukee vyrábí své elektrické nářadí v příznačné červené barvě pro napětí 120 a 230 V umožňující celosvětové použití. Rozsáhlý výrobní program zahrnuje přes 500 různých modelů nářadí a sahá od kompletního sortimentu akumulátorového nářadí, přímočarých pil Sawzall®, vrtaček, pil, brusek a kladiv až po nářadí vyvinuté pro speciální použití jako stojany pro diamantové vrtání, magnetické vrtací systémy, šroubovací systémy Sharp-Fire® a akumulátorové dávkovací pistole.

INOVACE A VÝVOJ VÝROBKŮ

Od svého založení v roce 1924 měla společnost Milwaukee vůdčí postavení na poli inovace výrobků se 137 americkými a 179 zahraničními patenty platnými ke konci roku 2002. K inovativním novým výrobkům patří Tilt-Lok™, první nastavitelná ruční okružní pila na světě a přímočará pila Sawzall - Hatchet® s 6-polohovou otočnou rukojetí.

Inovace pokračuje i v současnosti s řadou šroubováků/vrtaček a příklepových vrtaček Lok-Tor™, které jsou součástí nejrozsáhlejší řady 18V akumulátorového nářadí na světě se zaměnitelnými akumulátory. Od výzkumu potřeb zákazníků, CAD konstrukci, náročné testování životnosti a spolehlivosti v sídle společnosti, rychlý vývoj prototypů a testování v terénu až po uvedení finálního výrobku na trh, společnost Milwaukee je hrdá na své renomé dodavatele inovativních, kvalitních výrobků.

ÚSTŘEDÍ A PROVOZY SPOLEČNOSTI

Ústředí společnosti Milwaukee je v Brookfieldu, Wisconsin, kde sídlí také výzkum, vývoj nových produktů, podpora výroby, marketing, prodej a informační systémy. Společnost má moderní výrobní provozy ve městech Greenwood, Jackson a Kosciusko, Mississippi; Blytheville, Arkansas; Brookfield, Wisconsin a Matamoros, Mexico.

Výrobky společnosti Milwaukee se vyrábí podle přesných standardů také v moderních výrobních závodech v Evropě a na jiných místech světa. Vroce 2001 byla otevřena pobočka společnosti Milwaukee v Austrálii a v roce 2002 opětně otevřena pobočka v Evropě. Společnost má přes 3000 zaměstnanců poskytujících služby zákazníkům po celém světě.

KVALITA MILWAUKEE

Hrdost na řemeslné zpracování. Úcta k poctivé práci. Snaha odlišit se. To jsou hodnoty, které sdílíme s profesionálními uživateli, kterým sloužíme. Milwaukee. Nic jiného než Heavy-Duty.

Kvalita je naší nejvyšší prioritou. Počínajíc pochopením potřeb profesionálních uživatelů elektrického nářadí se kvalita utváří návrhem vynikajících výrobků, komponent a procesů a zvyšuje se používáním jakostních materiálů a polotovarů.

Proces je zakončen dodáním heavy-duty výrobků, které požadují profesionální uživatelé. Kvalita vytvářela renomé společnosti Milwaukee od roku 1924 a je nadále hnací silou růstu společnosti.

VÝROBA A PRODEJ

Díky celulárním výrobním metodám je společnost lépe schopna zaměřovat se na uspokojování potřeb zákazníků a rychlé reagování na požadavky trhu. Jako společnost certifikovaná podle ISO 9001 na obou stranách Atlantiku byla společnost Milwaukee prvním americkým výrobcem elektrického nářadí, jehož všechny výrobní podniky vyhověly standardům ISO 9000.

Statistické řízení procesů je nástroj, který se v závodech společnosti používá k řízení procesů a snížení variability. Výrobky Milwaukee se rozesílají distributorům elektrického nářadí po celém světě z distribučních center umístěných v Olive Branch, Mississippi a v Hoeseltu v Belgii.

HISTORIE

Společnost založil v roce 1924 ve městě Milwaukee, Wisconsin, A.F. Siebert, který začal vyrábět první přenosnou vrtačku o nízké hmotnosti pro práci jednou rukou a vrtáky 1/4" s názvem „Hole-Shooter“. Společnost zvyšovala své renomé inovátora navržením jedinečné úhlové vrtačky v roce 1949, první přenosné elektrické přímočaré pily Sawzall® v roce 1951 a vrtačky s vysokým krouticím momentem Hole-Hawg® v roce 1970, které se staly průmyslovými standardy. Po roce a půl tvrdého testování byla v roce 1991 představena přímočará pila Super Sawzall® s motorem 1000 W a 0–2800 kmity/minutu.

Vize, se kterou A. F. Siebert v roce 1924 začal, je i dnes pravdivá. Začalo to jasným pochopením potřeb zákazníků a schopností vyhovět jim navržením vynikajících výrobků a komponent z nejkvalitnějších materiálů a polotovarů. Od roku 1924 stavěla Milwaukee Electric Tool Corporation na tradici výroby a prodeje Heavy-Duty elektrického nářadí určeného profesionálním koncovým uživatelům. Tato tradice je hnací silou společnosti, nyní i v budoucnosti.

1924

1/4” vrtačka Hole-Shooter

Společnost založil v roce 1924 A.F. Siebert, který začal vyrábět první přenosnou vrtačku o nízké hmotnosti pro práci jednou rukou s názvem „Hole-Shooter“. Díky naslouchání požadavkům trhu a reagování na ně byla nová vrtačka Hole-Shooter přijata automobilovým a těžkým kovozpracujícím průmyslem.

1935

3/4” příklepová vrtačka

V roce 1935 společnost Milwaukee představila lehkou 3/4" elektrickou příklepovou vrtačku pro vrtání a vsazování kotev do betonu. Toto nářadí umožňující snadnou přeměnu na vrták 3/4" bylo brzy přijato a bylo následován kratším, lehčím a specializovanějším nářadím určeným výhradně pro přesné vrtání.

Přenosná bruska

Od doby, co se přenosná bruska všeobecně považuje za jedno z nejvíce používaných nářadí při sváření, rostoucí renomé stále ještě mladé společnosti Milwaukee podněcovalo svářeče k poohlédnutí se po zdroji, který by mohl vylepšit existující řady jejich nářadí. Společnost Milwaukee ráda přijala tuto příležitost, aby se osvědčila. Návrháři věděli, že nové brusky musí být snadno ovladatelné, a navíc odolávat hrubému zacházení. Výsledkem byl model o hmotnosti 6,8 kg s jednou koňskou silou, který byl perfektně vyvážený.

1949

1/2” pravoúhlá vrtačka

Společnost Milwaukee uvedla na trh první 1/2" pravoúhlou vrtačku navrženou tak, aby umožňovala instalatérům a elektrikářům vrtat ve stísněných prostorech otvory o průměru 2-9/16" do dřeva a o průměru 1/2" do oceli. Později bylo nářadí pro zvýšení univerzálnosti vybaven motorem s možností přepínání směru otáčení.

1951

Sawzall®

V roce 1951 společnost Milwaukee vyrobila bezpříkladné nové nářadí - přímočarou pilu Sawzall®. První přenosná přímočará pila na kov, jejíž vratný mechanismus, konstruovaný s ohledem na každodenní hrubé zacházení, obsahoval pouze tři pohyblivé části a přesto poskytoval zdvih 3/4" ideální pro řezání i pilování. Aby vyhověla trhu, který požadoval mnohostrannou použitelnost na všechny typy materiálů, společnost Milwaukee doplnila řadu Sawzall o široký sortiment pilových plátků. Jak pravoúhlá vrtačka, tak i šavlová pila Sawzall způsobily revoluci v odvětví elektrického nářadí a založily tradici společnosti Milwaukee v navrhování nářadí, které pomáhá profesionálům vypořádat se s jejich úkoly efektivněji.

1968

Hole-Hawg®

Společně s novými výrobními a distribučními provozy přinesl rok 1970 nové výrobky včetně první vrtačky Hole-Hawg® navržené speciálně na vrtání velkých otvorů mezi sloupky a nosnými trámy v bytové výstavbě.

1973

Přenosná pásová pila

Společnost Milwaukee představila první pásovou pilu poháněnou šnekem s dvourychlostním motorem a možností hlubokých řezů, která stanovila standard pro životnost a výkon.

1977

1/2“ Magnum® Hole-Shooter®

Společnost Milwaukee představila první 1/2" profesionální pistolovou vrtačku - Magnum® Hole-Shooter®, s kabelem Quik-Lok® a snadno vyměnitelnými uhlíky.

1979

4-1/2“ úhlová bruska

V roce 1979 společnost Milwaukee vyrobila jako první v USA 4-1/2" úhlovou brusku.

1991

Super Sawzall®

Po roce a půl tvrdého testování byla v roce 1991 představena přímočará pila Super Sawzall® s 0–3200 kmity/minutu. Přímočará pila Super Sawzall®, která je v současnosti předmětem pěti patentů, obsahuje vyvážený mechanismus a spojku chránící převodovku, díky kterým stanovila nový standard jako přímočará pila s nejnižšími vibracemi a nejvyšším řezným výkonem na světě.

2000

Speciální nářadí 18 V

Milwaukee představila řadu 18V akumulátorového speciálního nářadí. První šavlová pila na světě Sawzall - Hatchet® s mimořádnou 6polohovou nastavitelnou rukojetí. Rázové utahováky vyznačující se nejvyšším vysokým krouticím momentem ve své třídě. Heavy-duty pila na kov a výkonná vrtačka/šroubovák LokTor.

2002

Společnost Milwaukee vstupuje na mezinárodní trh

Nová moderní generace profesionálního nářadí Milwaukee byla představena na evropském trhu! Nový sortiment zahrnuje 170 výrobků včetně 50 zcela nových modelů: široká nabídka akumulátorového nářadí, kladiva, vrtačky a šroubováky, úhlové šroubováky, dřevoobráběcí a kovoobráběcí nástroje, pily.

2003

Kladiva Milwaukee Kango

Společnost Milwaukee představuje novou generaci 10kg kombinovaných a bouracích kladiv Kango s mimořádnými výhodami: Kango 900/950. nejvyšší výkon ve své třídě. Nejnižší vibrace ve své třídě. Představením těchto zcela nových strojů byla značka Kango integrována do výrobního programu Milwaukee a kombinuje nyní dlouholeté profesionální dědictví dvou nejrespektovanějších značek v odvětví.

2004

80. výročí

Společnost Milwaukee slaví 80. výročí své existence, během které vyráběla jediné - heavy-duty nářadí.