S ČESKÝM AKUNÁŘADÍM XTLINE BUDE PRÁCE NA ZAHRADĚ RADOST, A NE TVRDÁ POSILOVNA

S jarem se vše zazelenalo – tráva, keře, stromy. Každý chalupář nebo majitel zahrady tak moc dobře ví, že to znamená nejen radost z krásné podívané, ale také trochu práce a údržby. Ostatně taková práce na zahradě nebo na chalupě je ten nejlepší způsob, jak si vyčistit hlavu. A také důvod se po práci náležitě odměnit. České akunářadí pro údržbu zahrady z rodinné firmy XTline je tím ideálním parťákem pro vaše víkendy i dlouhá jarní a letní odpoledne.

Jeden druh akumulátoru pro všechny stroje

Aby práce na zahradě byla radost, a ne tvrdá posilovna, potřebujete lehké a přitom dostatečně výkonné stroje – čtyřkolovou a strunovou sekačku na trávu, řetězovou pilu a plotostřih. Jejich obrovskou výhodou je to, že do všech pasuje stejný akumulátor. To znamená, že když si pořídíte například strunovou sekačku s baterií a rozhodnete se, že potřebujete na údržbu zahrady další stroj, stačí si ho koupit bez baterie a ušetříte.

Údržba zahrady nikdy nebyla snadnější

XTline vyrábí akumulátory o napětí 18 V a do výše zmíněných strojů jsou zapotřebí akumulátory dva. „Mysleli jsme i na výkon a na to, aby měl zákazník možnost výběru akunářadí podle toho, na jakou práci je potřebuje. Nabízíme tři druhy baterií – dvou-, čtyř- a pětiampérové. Pro čtyřkolovou sekačku a řetězovou pilu doporučujeme silnější. Základní rozdíl spočívá v tom, jak dlouho vydrží pracovat. Například čtyřampérová baterie v naší řetězové pile zvládla na jedno nabití pokácení jednoho ovocného stromu včetně rozřezaní na třiceticentimetrové kulány,“ popisuje majitel firmy XTline Michal Duben, který veškeré nářadí osobně testuje. Čtyřkolová sekačka na jedno nabití zvládne s přehledem posekat trávník o rozloze cca 600 m2.

Dalším faktorem ke zvážení při výběru akumulátoru, je hmotnost. Není to závratný rozdíl, ale je potřeba vědět, co se strojem budete dělat a také kdo s ním bude pracovat. Platí, že čím více ampérů, tím je akumulátor o něco málo těžší, ale zase vydrží déle pracovat.  Hmotnost se pohybuje v rozmezí 0,4-0,7 kg.  Pro rozvržení práce oceníte diagnostické tlačítko, které vás informuje o stavu baterie. Podle toho se tak můžete pustit do zastřihávání další části plotu, nebo si na 40 minut zajít na kávu či popovídat si se sousedem. Právě tolik času je zapotřebí na plné nabití akumulátoru.

Konečně vhodné nářadí na údržbu zahrady i pro ženy. A rádi vás budou mít i sousedi

Akunářadí XTline pro zahradu je tedy nejen lehké, ale také téměř bezúdržbové. Nemusíte řešit dolévání benzínu a měnit olej. K řetězové pile nepotřebujete ani žádné nářadí. Řetěz je k liště upevněn rychloupínáky, se kterými si hravě poradí kdokoliv.  „Ve čtyřkolové sekačce a řetězové pile se nachází bezuhlíkový motor. To znamená, že se tolik neopotřebí,“ prozrazuje specialista prodeje Radek Kolouch a dodává, že pila má automatické přimazávání a ergonomický tvar, což jsou další prvky, které s ní usnadňují práci.  Pokud tedy hledáte jednoduché, bezpečné nářadí pro údržbu menších zahrad, předzahrádek a okolí vaší chaty a chalupy, se kterým může, a uvidíte, že také bude chtít, pracovat i vaše žena, XTline vás rozhodně nadchne. Víkendoví chalupáři a zvláště jejich sousedé zase ocení, že akunářadí je tiché. To znamená, že budete moci klidně sekat trávu nebo zastřihávat plot v neděli po ránu. Nůžky na živý plot jsou ergonomické. Mají bezpečnostní brzdu, která je dvakrát jištěná a lze otáčet rukojetí, takže pohodlně můžete stříhat plot a keře ve vodorovné nebo svislé poloze. Bez problémů uříznete keř o průměru 24 mm. Strunová sekačka má jednoduchý tvar. Drží se oběma rukama, případně můžete použít pásek přes rameno. Otáčí se celá hlava s motorem a lze sekat trávu ve vodorovné poloze. S pomocí přídavných koleček můžete ořezávat okraje trávníků ve svislé poloze. Disponuje automatickým výsunem struny. Čtyřkolová bezúdržbová sekačka s bezuhlíkovým motorem je tichá a lehká, proto nepotřebuje pojezd. Dosahuje 400 mm záběru sečení a má centrální nastavení výšky sečení.