Svářecí technika

Kvalitní svářecí vybavení do kutilské dílny nebo pro profesionální využití. Značková a osvědčená svařovací technika od českých i světových výrobců bude základem Vaší úspěšné práce. Vyberte si invertory MMA/TIG, svářečky MIG/MAG, svářecí techniku MMA/TIG-AC/DC nebo tlakové lahve, svářečské kukly, svářečské vozíky a veškeré další svářecí příslušenství, které budete potřebovat.

Svařovací inventor je zřízení, které usměrní přímo běžné síťové napětí, toto usměrněné napětí potom elektronický obvod přemění na střídavé napětí vysoké frekvence. Toto vysokofrekvenční napětí se transformuje a usměrní na stejnosměrné napětí použitelné pro sváření, tzv. DC napětí. Ve zvláštních případech se ponechá výstup střídavý AC nebo, u moderních přístrojů, se elektronicky přepíná polarita, potom mluvíme o střídavém výstupním napětí AC.

  • MMA = sváření elektrickým obloukem a tavící se obalenou elektrodou
  • MIG/MAG = svařování elektrickým obloukem a tavícím se přídavným materiálem v ochranné atmosféře plynu
  • TIG/WIG = sváření elektrickým obloukem, netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu a tavícím se přídavným materiálem (drát, elektroda, mosaz)
  • Autogen = svařování plamenem - tavení přídavného materiálu plamenem, hořlavý plyn (Acetylen, Propan, Propan-butan) a hoření podporující plyn (Kyslík)
  • Pájení = spojování materiálů roztaveným přídavným materiálem, například mosaz